Blog, ktorý posúva vaše financie vpred

Financie, ktoré sú zdravé sú v rovnováhe. Nájdite ju v článkoch s našimi expertmi.

Najnovšie príspevky

euro bankovky 200 uverove maximum moneyhoon

Plánujete si vziať hypotéku? Poznať svoje úverové maximum je užitočné

Ak plánujete prostredníctvom hypotéky financovať kúpu nehnuteľnosti, výstavbu alebo rozsiahlejšiu rekonštrukciu, skôr, ako zložíte zálohu na kúpu alebo sa zaviažete k stavebným prácam, je dobré vedieť  aké úverové maximum môžete získať. Prečo? Aby ste neprišli o rezervačný poplatok alebo aby ste nemali problém s financovaním investičného zámeru.

kupna zmluva moneyhoon hypoteka

Kupujete s hypotékou? Takto má vyzerať kúpna zmluva

Kúpna zmluva (KZ) alebo Zmluva o prevode vlastníctva musí obsahovať všetky právne náležitosti, aby sa naplnil prevod vlastníctva a nedošlo k prerušeniu či zamietnutiu konania. To zvládne každý advokát, ale aj advokát potrebuje vedieť, čo je dôležité pre banku, v ktorej si klient berie hypotéku.

Ako znížiť preplatenie hypotéky

Viete, ako si znížite preplatenie na hypotéke?

Hypotéka s bilančným mechanizmom na hypotéke je minulosť, ktorú na trhu zaviedla mBank. V praxi to znamenalo, že ak ste mali v mBank hypotéku a na bežnom účte akúkoľvek sumu vlastných peňazí, platili ste na hypotéke iba úroky z čiastky, ktorá bola nad rámec vlastných peňazí. To bolo výhodné pri vyšších sadzbách. Aké sú existujúce alternatívy ako znížiť preplatenie?

zafixovat-uroky-hypoteka-moneyhoon

Na koľko si zafixovať úroky hypotéky?

V čase očakávaného zvýšenia sadzieb prudko vzrástol záujem zafixovať úroky na 10 – ročné obdobia. Ľudia sa snažili zaviazať si nízke úroky na čo najdlhšie obdobie. Aká fixácia dáva zmysel dnes?

Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.