Blog, ktorý posúva vaše financie vpred

Financie, ktoré sú zdravé sú v rovnováhe. Nájdite ju v článkoch s našimi expertmi.

sky park bratislava starsi muz poistku investovanie moneyhoon

Máte už poistku proti úspechu?

Investovanie nie je nič iné, len poistkou pre prípad, že v budúcnosti bude svet o čosi lepší. Možno v ňom nebude priestor pre civilizačné choroby, možno sa nájde odpoveď pre hladujúcich. Možno… Neviem. Netuším.

Najnovšie príspevky

dve ruky ai technologie moneyhoon

AI v práci je tu. Čo to znamená?

Zatiaľ s istotou nevieme, ale silne tušíme. Veľa pracovných pozícii sa zlúči alebo uzavrie bez náhrady. Najskôr tie menej komplexné ako reporting, neskôr aj pozície vo finančnom audite, rôznych formách kreatívy, zákazníckych službách, či finančnom poradenstve. A zaujímavé to vskutku bude, keď sa AI z generovania textu, či videa posunie k aktívnym operáciám – samostatný AI agent zistí, zatelefonuje, vybaví.

euro bankovky 200 uverove maximum moneyhoon

Plánujete si vziať hypotéku? Poznať svoje úverové maximum je užitočné

Ak plánujete prostredníctvom hypotéky financovať kúpu nehnuteľnosti, výstavbu alebo rozsiahlejšiu rekonštrukciu, skôr, ako zložíte zálohu na kúpu alebo sa zaviažete k stavebným prácam, je dobré vedieť  aké úverové maximum môžete získať. Prečo? Aby ste neprišli o rezervačný poplatok alebo aby ste nemali problém s financovaním investičného zámeru.

kupna zmluva moneyhoon hypoteka

Kupujete s hypotékou? Takto má vyzerať kúpna zmluva

Kúpna zmluva (KZ) alebo Zmluva o prevode vlastníctva musí obsahovať všetky právne náležitosti, aby sa naplnil prevod vlastníctva a nedošlo k prerušeniu či zamietnutiu konania. To zvládne každý advokát, ale aj advokát potrebuje vedieť, čo je dôležité pre banku, v ktorej si klient berie hypotéku.

moneyhoon newsletter investovanie rebus

Investovanie nie je rébus

Seriózne investovanie nie je podmienené komplexnými vedomosťami. Zvládnuť ho môžete s podobnou ľahkosťou, s akou riadite svoje auto a pritom ani netušíte, čo presne sa deje v útrobách motora. Je naozaj investovanie rébus?

slovaci herne a hazard moneyhoon

Dokonalý produkt alebo ako Slováci prišli o 1,32 mld. EUR

Až 1,32 mld. eur je suma, ktorú Slováci dobrovoľne prehrali v online kasínach, odovzdali stávkovým spoločnostiam, či minuli v kamenných herniach. Radosť má samozrejme aj štát, ktorý z hazardu zinkasoval 301 miliónov EUR. Percentuálne to je približne 23 % z celkovej sumy, zvyšných 77 % alebo 1,02 miliardy zostáva prevádzkovateľom hazardu.

otazky a odpovede pri investovani tv show moneyhoon

Odpovede nie sú dôležité, ak nekladiete správne otázky

Ľudia, ktorí hľadajú odpovede na svoje otázky, sú v oblasti investovania začiatočníci. Nemyslím to pejoratívne – je to fáza, cez ktorú musí prejsť každý, kto chce dostať dôležité odpovede. Problém je v tom, že podobných otázok možno vygenerovať neúrekom veľa. A poznať odpoveď na každú jednu je nereálne.

Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.