Čo by mali ženy v mladšom veku vedieť o životnom poistení?

mlada zena potrebuje zivotne poistenie

Ženy v mladšom veku prechádzajú rôznymi životnými etapami. S prvou výplatou preberajú zodpovednosť samé za seba. Neskôr prichádza vlastné bývanie, rodina a s ňou deti. Z mladej ženy sa tak stáva živiteľka rodiny a matka. Všetky tieto životné situácie by malo reflektovať životné poistenie. Prečo? Ide napríklad o komplikácie pri tehotenstve, pôrode, či typicky ženské kritické choroby.

Poisťovne ponúkajú pre ženy špeciálne produkty

Niektoré poisťovne preto ponúkajú pre ženy špecializované poistné produkty. Napríklad poisťovňa Generali kryje komplikácie spojené s tehotenstvom a pôrodom, narodenie dieťaťa s vrodenou chybou a vážne ženské ochorenia.

Tehotenstvo a pôrod môžu priniesť rôzne nečakané situácie, ktoré si vyžadujú špeciálnu starostlivosť a pomoc. Počas tohto obdobia môžu nastať komplikácie, ako akútny cisársky rez, preeklampsia, eklampsia alebo popôrodná depresia, na ktoré je potrebné byť pripravený. Bez ohľadu na povahu týchto komplikácií je dôležité mať k dispozícii podporu a zdroje na zvládnutie situácie. Obavy z narodenia dieťaťa s vážnou vrodenou chybou sú pochopiteľné. Situácie, ako spinálna svalová atrofia, Downov syndróm, rázštep pery a podnebia či detská mozgová obrna môžu vyžadovať osobitnú starostlivosť a finančnú podporu.

Toto všetko sú situácie mimoriadne náročné pre celú rodinu. Ich liečba je dlhodobá a finančne náročná. Poistenie je preto veľmi užitočné a dokáže pokryť výdavky v období, kedy je to najviac potrebné.

V mladšom veku je cena poistenia nižšia

Cena poistenia pritom nemusí byť vysoká. Napríklad mladá žena vo veku 30 rokov za pripoistenie kritických chorôb zaplatí mesačne v priemere od 10 do 15 eur a je krytá až do sumy 20 tisíc eur.

Výška mesačnej platby pri poistení kritických ochorení je zanedbateľná vzhľadom k tomu, ako vysoko vás môžu náklady počas liečby zaťažiť. Poisťovne zohľadňujú pri cene poistenia najmä vek, zdravotný stav a životný štýl poisteného. Poistenie v mladom veku je pre nízku cenu kľúčové. Čím skôr sa žena rozhodne poistku uzavrieť, tým je cena nižšia. Poisťovne totiž oceňujú riziko mladých klientov výhodnejšie, ako pri starších ročníkoch.

Vyskúšajte našu unikátnu online kalkulačku, ktorá vám za približne minútu ukáže, či a do akej miery potrebujete životné poistenie,

zivotne poistenie pre mladsie zeny

Prírastok do rodiny je vhodným momentom na uzatvorenie poistenia

Situácie, ktoré motivujú ženy zaujímať sa o životné poistenie môžu byť uzatvorenie manželstva, tehotenstvo a materstvo. Poistka by mala zohľadňovať aktuálnu životnú etapu ženy.

Ak očakávate prírastok do rodiny, pravdepodobne si robíte plány ešte pred príchodom dieťatka na svet. Založenie životného poistenia ešte pred pôrodom, môže byť preto kľúčovým rozhodnutím. Poskytne vám to pokoj na duši s vedomím, že o vašich najbližších bude finančne postarané.

zivotne poistenie pre mladsie zeny

Nechajte si vypracovať ponuku na mieru, životné poistenie je zložitý produkt. Zaistíte si tak lepšiu cenu, ako keby ste sa nechali poistiť vo vyššom veku a poistenie bude navyše kryť to čo má. Vy tak platíte len naozaj za to čo potrebujete.

Obráťte sa na profesionála

Poistné produkty pre ženy sa od seba líšia mnohými detailmi. Pri výbere je preto užitočná pomoc odborníka.

Matúš Kuchta, expert na životné poistenie v Moneyhoon, vám rád poradí a pomôže s vybavením životného poistenie podľa vašich potrieb. Dohodnite si s ním nezáväznú konzultáciu nižšie. Alebo si urobte nezáväzný prepočet životného poistenia cez našu unikátnu online kalkulačku.

Potrebujete poradiť?
matus kuchta moneyhoon
Matúš Kuchta
Expert na životné poistenie
Matúš je expert na životné poistenie, ktorý vám pomôže nastaviť poistenie pre to, čo je vo vašom živote najdôležitejšie.

Odporúčané články

mlady zivnostnik financna rezerva moneyhoon

Ste mladý živnostník, podnikateľ či freelancer a nemáte finančnú rezervu? Myslite na zadné vrátka už teraz

Pracujete, zarábate a míňate ako živnostník, podnikateľ či freelancer? Nevytvárate si finančnú rezervu a platíte len minimálne odvody do Sociálnej poisťovne? Ľudia mladší ako 30 rokov často nemyslia na neočakávané situácie, čo je chyba. Prečo sa pripraviť na nepredvídateľné udalosti a ako na to?

Čítať viac
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.