Čo by mali ženy v mladšom veku vedieť o životnom poistení?

mlada zena potrebuje zivotne poistenie

Ženy prechádzajú počas niekoľkých rokov rôznymi životnými etapami. S prvou výplatou preberajú zodpovednosť samé za seba. Neskôr prichádza vlastné bývanie, rodina a s ňou deti. Z mladej ženy sa tak stáva živiteľka rodiny a matka. Všetky tieto životné situácie by malo reflektovať životné poistenie. Prečo? Ide napríklad o komplikácie pri tehotenstve, pôrode, či typicky ženské kritické choroby.

Poisťovne ponúkajú pre ženy špeciálne produkty

Niektoré poisťovne aj preto ponúkajú pre ženy špecializované poistné produkty. Napríklad poisťovňa Generali kryje komplikácie spojené s tehotenstvom a pôrodom, narodenie dieťaťa s vrodenou chybou a vážne ženské ochorenia. Spýtajte sa na toto poistenie našej expertky pre životné poistenie.

V prípade narodenia dieťatka s vážnou vrodenou chybou môže ísť o Downov syndróm, vrodené choroby srdca, obličiek, metabolické poruchy či následky pôrodnej asfyxie. To všetko sú situácie mimoriadne náročné pre celú rodinu. Ich liečba je dlhodobá a finančne náročná. Poistenie je preto veľmi užitočné a dokáže pokryť výdavky v období, kedy je to najviac potrebné.

kalkulacka zivotneho poistenia

V mladšom veku je cena poistenia nižšia

Cena poistenia pritom nemusí byť vysoká. Napríklad mladá žena vo veku 30 rokov za pripoistenie kritických chorôb zaplatí mesačne v priemere od desať do 15 eur a je krytá až do sumy 20 tisíc eur.

„Výška mesačnej platby pri poistení kritických ochorení je zanedbateľná vzhľadom k tomu, ako vysoko vás môžu náklady počas liečby zaťažiť,“ zdôrazňuje poistná špecialistka v Moneyhoon, Lenka Rolincová. Dodáva, že poisťovne zohľadňujú pri cene poistenia najmä vek, zdravotný stav a životný štýl poisteného. Poistenie v mladom veku je pre nízku cenu kľúčové. Čím skôr sa žena rozhodne poistku uzavrieť, tým je cena nižšia. Poisťovne totiž oceňujú riziko mladých klientov výhodnejšie, ako pri starších ročníkoch.

zivotne poistenie pre mladsie zeny

Prírastok do rodiny je vhodným momentom na uzatvorenie poistenia

Podľa L. Rolincovej sú situáciami, ktoré motivujú ženy zaujímať sa o životné poistenie uzatvorenie manželstva, tehotenstvo a materstvo. Poistka by mala zohľadňovať aktuálnu životnú etapu ženy.

„Ak očakávate prírastok do rodiny, pravdepodobne si robíte plány ešte pred príchodom dieťatka na svet. Založenie životného poistenia ešte pred pôrodom, môže byť preto kľúčovým rozhodnutím. Poskytne vám to pokoj na duši s vedomím, že o vašich najbližších bude finančne postarané,“ hovorí L. Rolincová.

zivotne poistenie pre mladsie zeny

Nechajte si vypracovať ponuku na mieru, životné poistenie je zložitý produkt. Zaistíte si tak lepšiu cenu, ako keby ste sa nechali poistiť vo vyššom veku a poistenie bude navyše kryť to čo má. Vy tak platíte len naozaj za to čo potrebujete.

Obráťte sa na profesionálku

Poistné produkty pre ženy sa od seba líšia mnohými detailmi. Pri výbere je preto užitočná pomoc odborníka.

Ešte väčším prínosom je, keď je takýmto špecialistom žena, ktorá sa sama zaujíma o špecifiká dôležité pre ženy. Takouto poradkyňou je aj Lenka Rolincová, expertka na životné poistenie v Moneyhoon, ktorá nastavila správne poistenie pre desiatky žien. Dohodnite si s ňou nezáväznú konzultáciu nižšie. Alebo si urobte nezáväzný prepočet životného poistenia cez našu unikátnu kalkulačku.

Potrebujete poradiť?
Naďa Masarovičová
Naďa Masarovičová
Expertka na životné a neživotné poistenie
Dlhoročná expertka na životné a neživotné poistenie, ktorá vám pomôže s nastavením poistenia toho, čo je vo vašom živote najdôležitejšie.

Odporúčané články

Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.