Prečo by mala žena v strednom veku myslieť na životné poistenie

ženy potrebujú životné poistenie

Viaceré prieskumy ukazujú, že ženy majú zdravší životný štýl ako muži. Lepšie sa stravujú, športujú a u lekára viac dbajú na prevenciu. Menej ich teda trápia typické civilizačné ochorenia. U mužov sú napríklad častým dôvodom invalidity choroby obehovej sústavy. Ide o ochorenia srdca a krvného obehu, ktoré spôsobujú 13 percent invalidity mužov. U žien je ich zastúpenie oveľa menšie. Tvoria necelú štvrtinu toho, čo u mužov. Môže sa teda zdať, že keďže sú ženy zdravšie, nepotrebujú životné poistenie. Nie je to však tak.

Ženy trápia najmä onkologické ochorenia

Nežnejšie pohlavie trápia iné neduhy ako mužov. Do veľkej miery súvisia práve s ich ženstvom. Ide napríklad o rakovinu krčka maternice, vaječníkov alebo prsníkov. Onkologické ochorenia sú najčastejším dôvodom invalidity žien. Sú dokonca o dve tretiny častejšie ako u mužov. Až 3-tisíc ženám sa ročne podľa odhadov diagnostikuje zhubný nádor prsníka.

rakovina prsnika zivotne poistenie pre zeny

„Neplatí, že by ženy mali byť z dôvodu lepšieho zdravotného stavu poistené menej ako muži. Ich poistenie by však malo byť nastavené odlišne,“ hovorí poistná špecialistka spoločnosti Moneyhoon, Lenka Rolincová.

Dodáva, že na osobitosti žien myslia poisťovne pri tvorbe poistných produktov. Kryjú v nich napríklad ženské typy rakoviny alebo špecifické kritické choroby. Poisťovňa vám tak v prípade diagnostikovania rakoviny ženských orgánov môže vyplatiť jednorázovú sumu ihneď, ďalej mesačné príspevky po dobu niekoľkých mesiacov či denné odškodné a výraznejšie odškodné v prípade hospitalizácie.

Kedy má životné poistenie pre ženu význam

Podľa štatistík EUROSTAT sa ženy na Slovensku dožívajú v zdraví v priemere 57 rokov, muži o čosi menej, a to 56,4 rokov. Poistenie ženy má význam najmä v prípade, keď od jej príjmu závisí prežitie rodiny, napríklad po rozvode alebo úmrtí manžela. Vtedy od príjmu ženy závisí hypotéka a strecha nad hlavou. Životné poistenie tak poskytuje bezpečie pre matku a jej deti.

No aj v prípade úplnej rodiny má poistná ochrana ženy zmysel. Už dávno nie je pravidlom, že muž je jediným živiteľom rodiny. Ženy prinášajú do spoločného rozpočtu často viac ako rovnocenné financie. Má teda pre zabezpečenie rodiny význam poistiť sa proti výpadku príjmu manželky a matky z dôvodu jej ochorenia alebo úrazu.

kalkulacka zivotneho poistenia

Obráťte sa na profesionálku

Poistné produkty pre ženy sa od seba líšia mnohými detailmi. Pri výbere je preto užitočná pomoc odborníka.

Ešte väčším prínosom je, keď je takýmto špecialistom žena, ktorá sa sama zaujíma o špecifiká dôležité pre ženy. Takouto poradkyňou je aj Lenka Rolincová, expertka na životné poistenie v Moneyhoon, ktorá nastavila správne poistenie pre desiatky žien. Dohodnite si s ňou nezáväznú konzultáciu nižšie.

Potrebujete poradiť?
Lenka Rolincová
Expertka na životné poistenie
Lenka vám pomôže zorientovať sa na trhu životného poistenia. Pomôže vám so zabezpečením vás a vašej rodiny tak, aby ste platili len naozaj za to, čo potrebujete.

Odporúčané články

mlada zena potrebuje zivotne poistenie

Čo by mali ženy v mladšom veku vedieť o životnom poistení?

Ženy prechádzajú počas niekoľkých rokov rôznymi životnými etapami. S prvou výplatou preberajú zodpovednosť samé za seba. Neskôr prichádza vlastné bývanie, rodina a s ňou deti. Z mladej ženy sa tak stáva živiteľka rodiny a matka. Všetky tieto životné situácie by malo reflektovať životné poistenie. Prečo? Ide napríklad o komplikácie pri tehotenstve, pôrode, či typicky ženské kritické choroby.

Čítať viac
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov.
Ako zostať finančne nezávislý v prípade nečakaných udalostí?
S týmto návodom budete dostatočne chránený.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.