Ďalšie zdražovanie hypoték? Takto si môžete zafixovať súčasné sadzby

zena-pocitac-hypoteka-moneyhoon

Uvažujete o hypotéke, ale neviete, či je dnes ten správny čas? Zrejme, ste už počuli, že úroky výrazne vzrástli. A možno viete aj to, že zdražovanie hypoték ešte nekončí. Má teda zmysel porozhliadnuť sa, za akých podmienok banky dnes hypotéky ponúkajú? A čo ak hypotéky v čase zlacnejú?

Čo s blížiacou sa zmenou fixácie

V tomto a budúcom roku končí fixácia úrokovej sadzby zhruba 30 percentám hypotekárnych klientov. Budú teda čeliť výraznému zdražovaniu. Od začiatku minulého roka stúpli sadzby o takmer 4 percentuálne body a očakáva sa, že pôjdu ešte hore. Čo robiť, ak vám končí fixácia hypotéky?

„Pre všetkých takýchto klientov má význam nechať si schváliť úver pri dnešných sadzbách pre prípad, že by zdražovanie pokračovalo,“ hovorí hypotekárny expert Moneyhoon, Martin Vacho. Vysvetľuje, že banky poskytujú na načerpanie refinančného úveru lehotu šiestich mesiacov

Ak by teda sadzby ďalej rástli, klienti môžu profitovať z toho, že si ich zafixovali na súčasnej nižšej úrovni. Ak by k ďalšiemu zdražovaniu neprišlo, nemusia túto opciu využiť a akceptujú ponuku platnú v tom čase na trhu.

zafixovat-uroky-hypoteky-moneyhoon

„Možnosť predschváliť si refinančný úver na šesť mesiacov vopred umožňujú takmer všetky banky. Treba však vedieť, ako na to,“ hovorí M. Vacho. Získať ponuky hypoték a prepočítať si ich výhodnosť umožňuje aplikácia Moneyhoon.

Riešite nové bývanie?

Expet navyše dodáva, že dve banky na trhu umožňujú predschváliť si aj úplne nový, nie refinančný úver. Na jeho načerpanie poskytujú lehotu 12 mesiacov. Aby ste hypotekárny úver dostali, možno je ptorebné zlepšiť vaše hyposkóre.

vypocit-hypo-maximum-moneyhoon

Táto možnosť je atraktívna pre tých, ktorí uvažujú o novom bývaní a chcú sa poistiť proti ďalšiemu zvyšovaniu sadzieb. Môžu sa tak vyhnúť ďalšiemu zdražovaniu.

Aj tu je užitočná odborná asistencia. Ak by ste mali akékoľvek otázky, neváhajte si zadarmo rezervovať konzultáciu k hypotéke s našim expertom nižšie.

Potrebujete poradiť?
Martin Vacho
Expert na hypotekárne poradenstvo
Martin má za sebou cez 1 000 vyriešených hypoték, čo z neho robí zodpovedného poradcu pre financovanie vášho bývania.

Odporúčané články

Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.