Kalkulačka životného poistenia: dostatočne chránite seba aj blízkych?

mladý pár životné poistenie

Potrebu životného poistenia pociťuje iba málokto. Mnohým sa spája so sporením ako to bolo v prípadoch investičných poistení, prípadne majú voči poisteniu negatívny predsudok vytvorený okolím. V mnohých prípadoch však práve životné poistenie dokáže podržať v situáciách, ktoré prináša aktuálna doba a moderný spôsob života. Pre poukázanie na túto skutočnosť sme vytvorili unikátnu kalkulačku, s ktorou zistíte, či a ako veľmi potrebujete životné poistenie.

Slováci majú nízke povedomie o životnom poistení

Téma životného poistenia je relevantná pre takmer 75 percent opýtaných Slovákov, napriek tomu 37 percent má o jeho plnení a podmienkach nízke povedomie. Štvrtina Slovákov naopak nemá životné poistenie a uvádza, že ho ani nepotrebuje. Vyplýva to z prieskumu, ktorý sme realizovali spolu s Mindworx na vzorke 1 065 ľudí.

Čo bráni Slovákom uzavrieť životné poistenie?

  • Nedostatok informácií,
  • časová a fyzická náročnosť pri výbere konkurenčných produktov,
  • strach pred ďalším finančným záväzkom.

Nemať poistenie je riziko. Aké veľké?

V Moneyhoon sme vytvorili unikátnu kalkulačku, ktorá tu na trhu doteraz ešte nebola. S kalkulačkou za minútu zistíte, ako veľmi je pre vás potrebné mať životné poistenie. Či patríte do skupiny ľudí, ktorí si veľa krát neuvedomujú, aké riziko spočíva v každodennom cestovaní autom. Prípadne patríte k ľuďom, ktorí vykonávajú náročné povolanie po psychickej alebo fyzickej stránke. Alebo fajčíte či občas si vypijite.

Navyše sa dozviete, ako sú na tom ľudia podobní vám. Viete si tak okamžite porovnať, či ľudia ako vy, majú uzatvorené životné poistenie.

Životné poistenie už aj pre moderného a mladého človeka

Poisťovne sa snažia odzrkadliť spôsob života a nové potreby, ktoré z neho vznikajú aj do svojich pripoistení. Klasické riziká ako úraz, invalidita a smrť už bežne pokrývajú aj situácie, ktoré ešte pred pár rokmi také bežné neboli ako napríklad ochorenia zo sedavého zamestnania – operácie karpálneho tunela, očí, prietrže medzistavcovej platničky a hemoroidov. Ale aj syndróm vyhorenia, ktorý ohrozuje každého, kto má vysoké životné tempo, veľa pracovných povinností a stres.

zeny pri pocitaci sa rozpravaju o zivotnom poisteni

Poistenie je zložitý produkt, poraďte sa s odborníkom

Správne nastavené životné poistenie vás prekvapí iba pozitívne. Žiadne skryté výluky a následné problémy pri vyplácaní poistného vás pri dobre nastavenom poistení nezastihnú. Na to však potrebujete radu od odborníka, ktorý sa na vás a vašu situáciu pozrie komplexne a na základe svojich niekoľkoročných skúseností zostaví ponuku poistení na mieru.

Zistite, ako by malo vyzerať vaše životné poistenie za pár minút online a zadarmo.

kalkulacka zivotneho poistenia
Potrebujete poradiť?
matus kuchta moneyhoon
Matúš Kuchta
Expert na životné poistenie
Matúš je expert na životné poistenie, ktorý vám pomôže nastaviť poistenie pre to, čo je vo vašom živote najdôležitejšie.

Odporúčané články

mlady zivnostnik financna rezerva moneyhoon

Ste mladý živnostník, podnikateľ či freelancer a nemáte finančnú rezervu? Myslite na zadné vrátka už teraz

Pracujete, zarábate a míňate ako živnostník, podnikateľ či freelancer? Nevytvárate si finančnú rezervu a platíte len minimálne odvody do Sociálnej poisťovne? Ľudia mladší ako 30 rokov často nemyslia na neočakávané situácie, čo je chyba. Prečo sa pripraviť na nepredvídateľné udalosti a ako na to?

Čítať viac
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.