Nemáte vytvorenú dostatočnú rezervu? Toto sú 3 príklady kedy pomohlo dobre nastavené životné poistenie

nemate dostatocnu rezervu

Žijeme v turbulentnej dobe, kedy rastú ceny potravín, energií ale aj služieb či bývania. Ak nemáte vytvorenú dostatočnú rezervu, mali by ste spozornieť. Práve poistenie vás dokáže podržať v situáciách výpadku vášho príjmu. V článku nižšie uvádzame tri reálne príklady, kedy životné poistenie pomohlo ľuďom v neľahkých situáciách.

1. Dodržať svoje finančné záväzky aj záväzky voči rodine

  • Muž s rodinou pracujúci na trvalý pracovný pomer
  • Výška príjmu 1500 eur mesačne
  • Spláca hypotéku vo výške 120 tisíc eur

Životná situácia

Klient sa k svojim záväzkom voči rodine a banke postavil zodpovedne. Pravidelne aktualizoval svoju zmluvu životného poistenia vždy, keď v jeho živote došlo k zmenám (hypotéka, zamestnanie, narodenie dieťaťa). Bohužiaľ, dostal rakovinu hrubého čreva a dvanásť mesiacov bol práceneschopný. V tom čase platil mesačné poistné 48 eur.

Poistné plnenie

Poistenie mu v tejto neľahkej životnej situácii pokrylo úhradu nevyhnutných výdavkov. Keďže nemohol chodiť do práce, zo Sociálnej poisťovne dostával 55 percent príjmu, teda 825 eur. Komerčné poistenie práceneschopnosti mu uhradilo 625 eur.

Klient mal poistené kritické choroby s krytím vo výške ročného príjmu, teda 18 tisíc eur. Vyplatené plnenie mohol použiť na liečebné náklady napríklad na doplatky za lieky, úpravu stravy, či vyšetrenia u špecialistov, ktoré nehradí zdravotná poisťovňa.

„Správne nastavenie poistenia a výšky krytia je veľmi dôležité. Poistka by mala zodpovedať našim reálnym potrebám. Mali by sme byť pripravení na nečakané životné situácie, ktoré nám môžu zmeniť život zo dňa na deň,“ hovorí Lenka Rolincová, špecialistka na životné poistenie v Moneyhoon.

2. Ochrániť výpadok príjmu aj keď som živnostník či s.r.o.

  • Manažérka SZČO
  • Platí minimálne odvody do Sociálnej a zdravotnej poisťovne
  • Mesačný obrat okolo 2000 eur

Životná situácia

Keďže klientka mala stresujúcu náplň práce, rozhodla sa pre špeciálne poistenie pre manažérov. To kryje srdcovo-cievne ochorenia, syndróm vyhorenia, operácie či transplantácie. Výška poistného predstavovala 73 eur. O tri roky klientka zistila, že má podozrenie na sklerózu multiplex a po pol roku vyšetrení jej bola diagnóza potvrdená. Bohužiaľ, nemala vytvorenú žiadnu finančnú rezervu.

Poistné plnenie

Zo životného poistenia jej vznikol nárok na plnenie z poistenia kritickej choroby – sklerózy multiplex vo výške ročného príjmu 24 tisíc eur. Klientka mala tiež nárok na plnenie zo špeciálneho poistenia pre manažéra v hodnote 12 tisíc eur.

Po ročnej práceneschopnosti došlo k podaniu žiadosti o čiastočný invalidný dôchodok. Z minimálnych odvodov do Sociálnej poisťovne jej však vypočítali len 280 eur mesačne.

Na základe priznanej čiastočnej invalidity vznikol okrem toho klientke nárok na poistné plnenie pri čiastočnej invalidite nad 40 percent vo výške ročného príjmu 24 tisíc eur. Klientka dostala celkové plnenie 24 tisíc + 12 tisíc + 24 tisíc eur.

Aj vy pracujete ako živnostník či máte s.r.o. a nemáte vytvorenú rezervu? Zistite, koľko by stálo takéto poistenie vás.

zivotne poistenie moneyhoon

3. Podržať aj v prípade rizikového povolania či športu

  • Profesionálny športovec na trvalý pracovný pomer
  • Výška príjmu 2500 eur

Životná situácia

Klient dostal počas tréningu na lyžiach nevoľnosť a po páde skončil v nemocnici s ťažkým poranením hlavy. Doba liečenia predstavovala minimálne jeden rok. Bolo potrebných niekoľko operácii.

Poistné plnenie

Kvalitné nastavené poistenie pri mesačnej platbe 75 eur klientovi zabezpečilo úhradu finančných záväzkov a liečebných nákladov počas práceneschopnosti. Zo Sociálnej poisťovne klient dostával 55 percent príjmu – 1375 eur. Z poistenia práceneschopnosti mu plynulo plnenie vo výške 700 eur. Klient počas roka podstúpil dve operácie hlavy, kde mu vznikol nárok na plnenie z poistenia chirurgického zákroku v hodnote 2 000 eur.

Po ukončení liečby úrazu mal klient trvalé následky. Išlo najmä o čiastočnú stratu sluchu. Lekár určil trvalé poškodenie sluchu na 40 percent. Poisťovňa poškodenému vyplatila plnenie z poistenia trvalého poškodenia tela úrazom vo výške 40 tisíc eur.

Koľko stojí dobre nastavené životné poistenie pre vás? S Moneyhoon to zistíte online pohodlne a rýchlo. Vyskúšajte to zadarmo tu.

Potrebujete poradiť?
Naďa Masarovičová
Naďa Masarovičová
Expertka na životné a neživotné poistenie
Dlhoročná expertka na životné a neživotné poistenie, ktorá vám pomôže s nastavením poistenia toho, čo je vo vašom živote najdôležitejšie.

Odporúčané články

dve ruky ai technologie moneyhoon

AI v práci je tu. Čo to znamená?

Zatiaľ s istotou nevieme, ale silne tušíme. Veľa pracovných pozícii sa zlúči alebo uzavrie bez náhrady. Najskôr tie menej komplexné ako reporting, neskôr aj pozície vo finančnom audite, rôznych formách kreatívy, zákazníckych službách, či finančnom poradenstve. A zaujímavé to vskutku bude, keď sa AI z generovania textu, či videa posunie k aktívnym operáciám – samostatný AI agent zistí, zatelefonuje, vybaví.

Čítať viac
euro bankovky 200 uverove maximum moneyhoon

Plánujete si vziať hypotéku? Poznať svoje úverové maximum je užitočné

Ak plánujete prostredníctvom hypotéky financovať kúpu nehnuteľnosti, výstavbu alebo rozsiahlejšiu rekonštrukciu, skôr, ako zložíte zálohu na kúpu alebo sa zaviažete k stavebným prácam, je dobré vedieť  aké úverové maximum môžete získať. Prečo? Aby ste neprišli o rezervačný poplatok alebo aby ste nemali problém s financovaním investičného zámeru.

Čítať viac
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Súhlasím so zásadami ochrany osobných údajov.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.