Blog, ktorý posúva vaše financie vpred

Financie, ktoré sú zdravé sú v rovnováhe. Nájdite ju v článkoch s našimi expertmi.

sky park bratislava starsi muz poistku investovanie moneyhoon

Máte už poistku proti úspechu?

Investovanie nie je nič iné, len poistkou pre prípad, že v budúcnosti bude svet o čosi lepší. Možno v ňom nebude priestor pre civilizačné choroby, možno sa nájde odpoveď pre hladujúcich. Možno… Neviem. Netuším.

Najnovšie príspevky

dve ruky ai technologie moneyhoon

AI v práci je tu. Čo to znamená?

Zatiaľ s istotou nevieme, ale silne tušíme. Veľa pracovných pozícii sa zlúči alebo uzavrie bez náhrady. Najskôr tie menej komplexné ako reporting, neskôr aj pozície vo finančnom audite, rôznych formách kreatívy, zákazníckych službách, či finančnom poradenstve. A zaujímavé to vskutku bude, keď sa AI z generovania textu, či videa posunie k aktívnym operáciám – samostatný AI agent zistí, zatelefonuje, vybaví.

moneyhoon newsletter investovanie rebus

Investovanie nie je rébus

Seriózne investovanie nie je podmienené komplexnými vedomosťami. Zvládnuť ho môžete s podobnou ľahkosťou, s akou riadite svoje auto a pritom ani netušíte, čo presne sa deje v útrobách motora. Je naozaj investovanie rébus?

slovaci herne a hazard moneyhoon

Dokonalý produkt alebo ako Slováci prišli o 1,32 mld. EUR

Až 1,32 mld. eur je suma, ktorú Slováci dobrovoľne prehrali v online kasínach, odovzdali stávkovým spoločnostiam, či minuli v kamenných herniach. Radosť má samozrejme aj štát, ktorý z hazardu zinkasoval 301 miliónov EUR. Percentuálne to je približne 23 % z celkovej sumy, zvyšných 77 % alebo 1,02 miliardy zostáva prevádzkovateľom hazardu.

otazky a odpovede pri investovani tv show moneyhoon

Odpovede nie sú dôležité, ak nekladiete správne otázky

Ľudia, ktorí hľadajú odpovede na svoje otázky, sú v oblasti investovania začiatočníci. Nemyslím to pejoratívne – je to fáza, cez ktorú musí prejsť každý, kto chce dostať dôležité odpovede. Problém je v tom, že podobných otázok možno vygenerovať neúrekom veľa. A poznať odpoveď na každú jednu je nereálne.

taliani moneyhoon newsletter

My nie sme Taliani, Lenka…

Slovensko sa stalo najrizikovejšou krajinou Európskej únie, v ktorej sa platí eurom. Slovensko je dnes horšie aj ako Taliansko, ktoré je svetovou legendou vo veľkosti štátneho dlhu a neschopnosťou politikov niečo s tým vôbec urobiť. A to majú Taliani ešte horší rating ako Slovensko.

berkshire hathaway warren buffett moneyhoon

“Berkshire is built to last” alebo prečo sa oplatí čítať Warrenove Buffettove listy akcionárom

Berkshire je neobvyklá konzistentná a má jasno vo svojich cieľoch: Berkshire kupuje celé firmy alebo ich časť len ak majú silné a trvácne ekonomické fundamenty a dobrú cenu. Príkladom tu je veľakrát spomínaná investícia do Coca Coly – založenej v roku 1886 – firmy s nesmiernou silou svojej značky a postavená na fakte, že spotreba nápojov je jednoducho nadčasová.

Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Registrujte sa na odber
Zostaňte v obraze. Prihláste sa do nášho newslettera.
Potrebujete poradiť od experta?
Zanechajte nám váš kontakt a ozveme sa.